…MAY THE GRIP BE WITH YOU!
aneb volné pokračování příběhu z úvodní stránky!

Ať tě úchop provází – to se stalo naším mottem a proto jsme ho v podobě ruky přenesli i do loga. Na začátku jsme jako malá parta nadšenců a trošku odpadlíků z jiných skupin společně připravovali na překážkové (OCR) závody. Scházeli jsme se na venkovním workoutovém hřišti, ručkovali, zkoušeli překážky, lezli na stěně a scházeli se. Časem jsme ale chtěli víc – vlastní identitu, vymakanější tréninky, lepší překážky a pomůcky a příležitost růst.

A taky že jsme rostli! Od té doby nás chodí čím dál tím víc, pronikli jsme i na další území a rozšířili pole působnosti. Přišla první sportovní soustředění, přidali jsme osobní tréninky, natáčení videí a psaní příspěvků, vlastní stránky a taky konečně vlastní dresy! Naším snem je, aby tohle všechno nejenom rostlo dál a zároveň zůstala původní myšlenka – trénovat spolu, podporovat se, bavit se, mít z pohybu i svých pokroků radost.

Pomyslnou vysněnou třešničkou na dortu jsou i vlastní prostory, kde si kdokoliv bude moci přijít vyzkoušet překážky z různých závodů, zahrát si na ninju nebo si prostě jen dát do těla.

NAŠE FILOSOFIE

Schválně – kdy jste naposledy dělali kotrmelec? A přeskakování švédské bedny? Děsilo vás to ve školní tělocvičně stejně jako povinné obíhání oválu?

Právě proto jsme se rozhodli trénovat jinak. Pro tu obyčejnou radost z pohybu, pro pocit svobody, záplavu endorfinů a taky proto, že zjistíte, že můžete. A že to dokážete. Naší mantrou je se více hýbat a naučit se používat (a prožívat) i to, co jsme dávno zapomněli – před několika tisíci lety jako lovci, nebo před několika desítkami let jako děti. 

Hezká těla chceme stejně jako všichni ostatní, ale taky věříme, že forma následuje funkci. Jinými slovy – když nás pohyb baví, tělo je funkční a efektivně pracuje, pak ho i podoba následuje. Prostě hezký zadky a svalnatý ruce jsou krásným vedlejším efektem toho, co děláme 

Naším primárním zaměřením jsou překážkové závody, protože tomu rozumíme. Nebo si to aspoň myslíme 🙂 Ale to neznamená, že všechny tréninky i pozornost zaměřujeme jen na překážky. Naopak – můžete si jen přijít zacvičit a překážkám se obloukem vyhnout 🙂 Odolat pokušení si to vyzkoušet je pak už jen na vás!

  PROČ K NÁM

  • Jsme otevření všem bez ohledu na kondici.
  • Trénujeme tak, aby vaše tělo bylo silnější nejenom na efekt, ale i pro  běžný život. Na dobíhání tramvaje, nošení dětí, zvedání nákupu.
  • Zvládne to s námi maminka s dětmi i příležitostný sportovec od počítače. Nudit se tu ale nebude ani profík.
  • Když jde o úchop, víme jak na to. Pro začátečníky vymyslíme jednoduchá ručkování, pro opičáky náročnější komba.  Nepoužíváme žádné stroje ani šílené kombinace pomůcek. Cvičíme převážně s vlastní vahou, jednoduchými pomůckami, venku vyhledáváme hezké workoutové konstrukce, hrajeme hry. Procvičujeme celé tělo a trénujeme pohyb, ne izolované svaly.

  A jak to třeba probíhá? Na naší rozcvičce neprovádíme spartakiádu, ale rozhýbáváme se v souladu s přirozeným pohybem. Jak říkal Ido Portal, když si pauznete tenis na videu, neuvidíte perfektní dřep, ale všelijak zkroucenou pozici tenisty. A to je čirý pohyb, který tělo předvede, když chce něco udělat. Proto se toho držíme a pomocí různých her a variací se zahříváme. Pak přidáme mobilizaci a aktivizaci jednotlivých částí těla. Když je tělo připravené, je čas na sílu, úchop, rychlost – podle toho, na co je trénink zrovna zaměřený. 

  Venkovní tréninky jsou podstatně volnější a jsou přístupné i dětem, ukázněným domácím mazlíčkům apod. – zabaví se všichni.

  I naše děti oblékají dresy Dark Side a vydávají se do startovního pole 🙂